Ana sayfa Dünya Güney Kore’de tüketici fiyat endeksi Kasım 2019’da %0,6 azaldı

Güney Kore’de tüketici fiyat endeksi Kasım 2019’da %0,6 azaldı

402
0

Güney Kore’de tüketici fiyat endeksi Kasım 2019’da %0,6 azaldı

Güney Kore İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Güney Kore’de Tüketici Fiyat Endeksi Kasım 2019’da 104,87 (2015=100) oldu. Endeks bir önceki aya göre %0,6 azaldı ve bir önceki yılın aynı ayına göre %0,2 arttı.

Gıda ve enerji hariç endeks Kasım 2019’da 105.30 olarak gerçekleşti. Endeks bir önceki aya kıyasla %0,2 azaldı ve bir önceki yılın aynı ayına göre %0,5 arttı.

Yiyecek ve alkolsüz içecekler endeksi, alkollü içecekler ve tütün, mobilyalar, ev eşyası ve rutin bakım, Ulaşım, İletişim ve Rekreasyon ve kültür endeksi sırasıyla %2,6, %0,3, %0,8, %0,5, %0,8 ve %1,7 azaldı.

Konut, su, elektrik, gaz ve diğer yakıtlar, Sağlık, Eğitim, Restoranlar ve oteller endeksi bir önceki aya göre değişmedi.


Kaynak: Güney Kore İstatistik Kurumu / Link: http://kostat.go.kr/portal/eng/pressReleases/1/index.board?bmode=read&aSeq=379006
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here