Ana sayfa Mevzuat Gündelik ve anlık olarak istihdam edilen kişilerin işe girişini bir gün öncesinden...

Gündelik ve anlık olarak istihdam edilen kişilerin işe girişini bir gün öncesinden yapmak zorunda mıyız?

365
0

Bir müşterim ütü paket işi ile iştigal etmektedir. Bazı dönemlerde iş yoğunluğu olduğu zaman günlükçü işçi çalıştırmaktadır. İşçilerin kim olduğu çalışmaya başlayacağı gün belli oluyor. SGK girişleri de mecburen bir gün sonraya yapılıyor. Bununla ilgili nasıl bir çözüm bulabiliriz? İş sözleşmemizde çağrı üzerine yapılan iş sözleşmesi olarak düzenleniyor. Günlük SGK girişini yaptıktan sonra çıkış kodunu da işin bitimi mi demem gerekli? Yoksa puantaj mı demem gerekli.
(26.11.2018)

Eğer bu işçiler in çoğunluğu aynı ek işçiler ise puantaja dayalı iş sözleşmesi yaparak bildirimde bulunmanızı tavsiye ederim.


 

Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İşçi Özlük Dosyası Olmamasının Cezası Var mı?

 

İşçi Özlük Dosyası

 

İhale Yoluyla Yapılan İşlerde İşçinin Özlük Haklarının Muhatabı ve Sorumlusu Kimdir?

 

İşveren Mobing Uygulayarak İşçisini İşten Çıkarabilir mi?

 

Olağanüstü Hallerde Yapılan Fazla Çalışmalarda Saat Başına Verilecek Ücret Nasıl Hesaplanır?

 

Fazla çalışma/mesai süresi, koşulları, sınırı, yüzdeleri, tutarı

 

Sigortalı İşe Girişini En Az Bir Gün Önce Yapmalısınız!

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here