Ana sayfa Duyurular Gümrük müşavirlerinin Asgari Ücret Tarifesindeki ücretleri ile ücretlerin uygulanma usul ve esasları...

Gümrük müşavirlerinin Asgari Ücret Tarifesindeki ücretleri ile ücretlerin uygulanma usul ve esasları güncellendi

84
0

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, malumları olduğu üzere, 4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun Geçici 6. maddesinin 10. fıkrası uyarınca gümrük müşavirlerinin ve yetkilendirilmiş gümrük müşavirlerinin yapacakları iş ve işlemler karşılığında alacakları asgari ücretler, takvim yılı bazında belirlenen “Asgari Ücret Tarifesi” ile belirlenmekte olduğu, söz konusu tarifedeki ücretler ile ücretlerin uygulanma usul ve esasları belirli dönemlerde güncellendiği belirtilmiştir.


Kaynak: İMMİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here