Ana sayfa Haberler Google ve Facebook’a ceza!

Google ve Facebook’a ceza!

420
0

Google ve Facebook şirketleri, bir Washington eyalet hakimi tarafından kampanya ihlali davası kapsamında 455 bin dolar ceza aldı.

Haziran ayında açılan davada söz konusu iki şirketin, siyasi reklam yaparken şeffaf olmaya değinen eyalet yasasını ihlal ettikleri gerekçe gösterilmişti.

Karar ile Google 217 bin, Facebook ise 238 bin dolar ceza aldı.

Bahsi geçen yasa, çevrimiçi platformlarındaki siyasi reklamlar için kimlerin para ödediği konusunda şirketlerin detaylı kayıtlar almalarını içeriyor.

Facebook sözcüsü Beth Gautier, şirketin konuyu çözüme kavuşturdukları için memnun olduğunu ifade etti.

 


Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here