Google Soli Geliyor…

75
0
PAYLAŞ

Google soli

Google Soli ile akıllı olmayan nesneleri de akıllı hale getirebilecek radar algılama teknolojisi üzerinde çalışıyor!

Kullanıcıların akıllı ev cihazlarını veya radara tanımlanacak olan herhangi bir nesneyi bir kullanıcı arayüzü olmadan kontrol etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Minyatür radar teknolojisi, Mountain View’den piyasaya sürüldü ve dünyadaki bazı seçkin üniversiteler tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Fakat net sonuçlar alınamadığı için Google, Soli isimli bu projeyi tekrar gün yüzüne çıkararak çalışmalara başladı.

Bu cihazın ilk aşamada yapabileceklerine bakacak olursak; istiflenen malzemelerin sayısını hesaplayabilir, basit şekillerin yapısını, şeklini anlayabilir yada hareketleri tanımlayabilir. Bunların hepsini görüntü tanıma teknolojisi olmadan tamamen radar sinyalleri ile yapabiliyor. Devam eden çalışmalardan alınan tanıtımı aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

 

 


Kaynak: Google
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK