Ana sayfa Muhasebe Google reklamları için %15 stopaj mı ödeyeceğiz?

Google reklamları için %15 stopaj mı ödeyeceğiz?

1104
0

Google’a reklam veriyoruz. Kredi Kartından çekim oluyor. Karşılığında fatura gelmiyor. Biz sadece kendimiz Invoice hazırlayıp KDV 2 beyannamesi ile Kdv ödüyoruz. Son olarak 475 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Google’a reklam verdiğimizde %15 stopaj ödeme durumu bizi kapsıyor mu? KDV’nin yanında %15 stopajı şirket olarak ödeyecek miyiz?

(24.12.2018 08:44)

01/01/2019’dan itibaren % 15 vergi kesintisi yapılarak ödeme yapılması gerekir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Google faturaları defter beyan sistemine nasıl işlenecektir?

 

Yurt Dışı İnternet Sitelerine Reklam Verilmesi Nedeniyle Yapılan Ödemelerde Vergi Kesintisi Yapılır mı?

 

İnternet Yazılım Uygulamalarında Yabancı Firmaya Reklam Alanı Kiralanmasından Elde Edilen Gelir Kurumlar Vergisinden İndirilebilir mi?

 

Evde yaptığım dekorasyon ürünlerini internette sergiliyorum. Vergiye tabi olacak mıyım?

 

 

Verdiğiniz reklamlardaki bilgilerden sorumlu olduğunuzu biliyor musunuz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here