Ana sayfa Vergi Gider pusulası ile alacağımız aracımız için KDV ve stopaj hesaplamalı mıyız?

  Gider pusulası ile alacağımız aracımız için KDV ve stopaj hesaplamalı mıyız?

  Gider pusulası ile alınan araç için KDV ve stopaj hesaplanmalı mı?

  106
  0

  Vergi Mükellefi olmayan şahıstan, Limited şirketimize alacağımız ikinci el binek otomobil için gider pusulası düzenleyeceğiz. Düzenlenecek olan gider pusulasında, KDV oranı ne olacaktır. Stopaj hesaplaması yapılacak mıdır?

  Vergi mükellefi olmayan kişiden alınacak araç için düzenlenecek gider pusulasında KDV ve GV stopajı yapılmaz.

  Organizasyon firmasıyız açılış okul vs organizasyon firmasıyız nace kodumuz 823002-GÖSTERI, KONGRE, KONFERANS, TICARI FUAR, VB. ETKINLIKLERIN ORGANIZASYONU FAALIYETLERI her kestiğimiz organizasyon faaliyetinde KDV oranımız %8 midir?

  Sadece “Düğün, nikah, balo ve kokteyl salonlarında verilen organizasyon hizmetleri” KDV oranı % 8’e indirilmiştir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here