Ana sayfa Vergi GİB üzerinden aracılık sözleşmesi yaptığımız bir firmanın defter beyan sisteminden beyannamelerini gönderebilir...

  GİB üzerinden aracılık sözleşmesi yaptığımız bir firmanın defter beyan sisteminden beyannamelerini gönderebilir miyiz?

  gib, aracılık, sözleşme, bildirim, defter, beyan,

  49
  0

  GIB üzerinden aracılık sözleşmesi yaptığım mükellefimi defter beyan sistemine kaydedemiyorum. Yetki yok mesajı alıyorum?

  Aracılık değil, aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapmanız gerekir.

  Mükellef sözleşmeleri için kontrol ve girişleri yapmak istiyorum. Fakat e-birlikte sözleşme listelerinde 2017 yılı listeleri mükellefler sözleşmeleri görünüyor. Sözleşmenin durumu bölümünde sözleşmenin onayı ve uzatılması gerekmekte ibaresi yazıyor.

  2018-2019-2020-2021 dönemleri için listeleme mükellef sözleşmeleri görmüyor. Sözleşme onayı ya da uzatılması yaptığımda ilgili dönemlerde listelenir mi? Yapacağımız işlemden dolayı herhangi bir cezai işlem durumunda kalır mıyız? İşlemlerimizi ne şekilde yapmalıyız? 

  Mesleki hizmet sözleşmeleri Türmob tarafından organize edilmektedir. Teknik düzenlemeler konusunda Türmob Bilgi İşlem merkezi ile görüşünüz. Herhangi cezai işlem yapılmaz.


  Kaynak: ismmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here