Ana sayfa Muhasebe Geri satın alınan arsanın, tekrar satılması halinde kar/zarar hesabında hangi değer esas...

Geri satın alınan arsanın, tekrar satılması halinde kar/zarar hesabında hangi değer esas alınır?

402
0

Sat-kiralama işlemi sonunda geri satın alınan arsanın leasing firmasında geçen süresi 3 yıldır.

1-KDV istisnası için gereken 2 yıllık süreye dahil edilir mi?

2-Tekrar geri satın alınan arsanın , satın alındıktan sonra satılması halinde kar/zarar hesabında hangi değer esas alınacaktır (aktif değer, sat kiralama öncesi aktif değer?)

(10.01.2019 09:29)


Geri satın alınan G.menkul 2 yıldan fazla aktif de kalması halinde KDV ve KV istisnasından yararlanır. Hesaplamalar Aktif de kayıtlı değerler üzerinden yapılır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Leasing’in Kdv oranı nedir?

 

Şirket aktifine 4 yıl önce aldığımız gayrimenkulü satarsak KDV hesaplayacak mıyız?

 

Gayrimenkul satış kazancını hesaplarken alış bedelini bugüne nasıl getireceğiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here