Ana sayfa Vergi Gerçek usule tabi mükellefler şahıslarına ait araçların alış ve satışlarından oluşan kar...

Gerçek usule tabi mükellefler şahıslarına ait araçların alış ve satışlarından oluşan kar veya zararı vergi hesaplamalarına dâhil etmeli midir?

Gerçek usule tabi mükellefler şahıslarına ait araçların alış ve satışlarından oluşan kar veya zararı vergi hesaplamalarına dâhil etmeli midir?

150
0

Şahsıma Temmuz 2019’da 40.000 TL’ye binek otomobil aldım. Kasım 2019’da 46.000 TL’ye sattım. Ticari maksatla olmayan bu alım satımın farkını vergi matrahına dâhil etmek gerekir mi?

Hayır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here