Ana sayfa Güncel Gerçek usulde faaliyet gösteren bir kişi ayrıca serbest meslek faaliyetinde bulunup serbest...

Gerçek usulde faaliyet gösteren bir kişi ayrıca serbest meslek faaliyetinde bulunup serbest meslek defterine tabi olabilir mi?

Gerçek usulde faaliyet gösteren bir kişi ayrıca serbest meslek faaliyetinde bulunup serbest meslek defterine tabi olabilir mi?

125
0

Gerçek usulde faaliyet gösteren bir mükellef aynı zamanda serbest meslek faaliyetine giren emlak ekspertiz hizmeti faaliyetini mevcut faaliyetine ekleyebilir mi?

 

Bahsettiğiniz mükellef Gerçek usulde ticari kazancı varsa ayrıca SMK Defteri de tutup, bu faaliyeti için ise SM Makbuzu düzenlemesi gerekir. Şayet kişinin önceki faaliyeti SM ise ilave faaliyetini de ekleyebilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here