Ana sayfa Muhasebe Genel Kurulda hem ana sözleşmeyi değiştirip hem de sermaye artışı yapabilir miyim?

Genel Kurulda hem ana sözleşmeyi değiştirip hem de sermaye artışı yapabilir miyim?

678
0

3 ortaklı bir ltd. şirketinin öncelikle ana sözleşmesinde sermaye artırımı ile ilgili maddesini değiştirmem gerek. Ana sözleşme maddesinde sermaye artırımı oy birliğini oy çokluğuyla olarak değiştirmem gerekiyor. Önce genel kurulda bu maddeyi sermaye artırımı maddesini değiştirip sonra ikinci kez genel kurul yapıp sermaye artırımını yapacağım. Daha doğrusu genel kurul aşamaları neler rica etsem bilgi verir misiniz?
1-Genel kurulda sermaye artırımı maddesi değişimi
2-Hem ana sözleşme değişikliği yapıp hem sermaye artırımı yapabilir miyim?
İkisini bir genel kurulda yapabilir miyim?

 

Esas mukavelenin değişecek maddeleri tek genel kurulda yapılmasına engel bir düzenleme bulunmamaktadır. Ancak bu genel kurulda esas mukavelenin tescil edilmiş son halindeki toplantı ve karar nisaplarına göre toplantının yapılması gerekmektedir. Nisaplar TTK’nın amir hükümlerinden az olamaz.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Birden fazla iç kaynak kaleminden yapılacak sermaye artırımı raporu tek bir raporda yazılabilir mi?

 

A.Ş.lerde İç Kaynaklardan Sermaye Artırımı Nasıl Yapılır?

Nakit sermaye artırımında indirim uygulaması ne zaman yapılır ?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here