Ana sayfa Vergi Genç girişimciler nevi değişikliği yaptıklarında aldıkları BAĞ-KUR desteklerinde bir kesinti olur mu?

Genç girişimciler nevi değişikliği yaptıklarında aldıkları BAĞ-KUR desteklerinde bir kesinti olur mu?

272
0

29 yaş altı geç girişimci BAĞ-KUR destek primi alan basit usul mükellefim nevi değişikliği yapılıp işletme hesabına geçerse BAĞ-KUR destek primini almaya devam eder mi?

Bu destekten kimler yararlanabilir;

18 yaşını doldurmuş ve 29 yaşını doldurmamış olmak.

Gelir Vergisi Kanununun mükerrer 20. maddesi kapsamında genç girişimcilerde kazanç istisnası kapsamında olmak.

BAĞ-KUR kapsamında 01.06.2018 tarihinden itibaren ilk defa sigortalı olmak.

Ticari veya Serbest meslek faaliyeti sebebiyle adına ilk defa bir mükellefiyet açılmış olması.

Adi ortaklık veya şahıs şirketi kurmuş olmak.

Genelge de nevi değişikliğine ilişkin bir açıklama bulunmamakla birlikte kişinin sigortalılığının sonlanması söz konusu olmadığından desteğiniz devam etmesi gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here