Ana sayfa Muhasebe Gemi Kaptanı Türk Olmak Zorunda Biliyor musunuz?

  Gemi Kaptanı Türk Olmak Zorunda Biliyor musunuz?

  2537
  0

  TÜRK BAYRAKLI GEMİLERDE KAPTAN T.C. UYRUKLU MU OLMALIDIR?
  Evet.
  Türk Uluslararası Gemi Siciline (TUGS) tescil edilen gemilerde ve yatlarda donatanın (Armatör) yabancı veya Türk olmasına bakılmaksızın kaptanın Türk vatandaşı olması esastır.

  Donatanın Türk vatandaşı olması halinde ise ayrıca diğer gemi ve yat personel sayısının en az %51’i; için Türk vatandaşı olma şartı aranır!

  Kaynak: TUGS Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here