Ana sayfa Vergi Gelir vergisindeki dilim nedeniyle asgari geçim indirimine yapılan ilave fazla mesai ücreti...

Gelir vergisindeki dilim nedeniyle asgari geçim indirimine yapılan ilave fazla mesai ücreti ile asgari ücretin üzerinde maaş alan birisine uygulanır mı?

345
0

Asgari ücretli çalışanlarda yılın son aylarında gelir vergisindeki yükseliş ve net maaşlardaki düşüşten dolayı ilave AGİ uygulaması yapıyoruz. Fakat firmalarımızdan bazıları fazla mesai verdiğimiz personellerin netinde düşüş olmadığından ilave AGİ uygulamasına gerek olmayacağını savunuyorlar. Olması gereken nedir, bilgi verir misiniz?

Yıl içinde prim fazla mesai ve ücretin niteliğinde işçinin aldığı ödemeler 2.020,90 TL altında gerçekleşmemişse tamamlama yapılmamaktadır.

Asgari ücretli yıllık kümülatif net tutarı AGİ Dahil 2.020,90×12=24.250,80 TL aşmaması gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here