Ana sayfa Muhasebe Gelir Vergisi mükellefleri askerlik borçlanmalarına ait prim ödemelerini gelir vergisinde indirim konusu...

Gelir Vergisi mükellefleri askerlik borçlanmalarına ait prim ödemelerini gelir vergisinde indirim konusu yapabilir mi?

Gelir Vergisi mükellefleri askerlik borçlanmalarına ait prim ödemelerini gelir vergisinde indirim konusu yapabilir mi?

387
0

Serbest Meslek vergi mükellefiyim. Askerlik borçlanması yaparsam Yıllık gelir vergisi beyannamemde indirim olarak tamamını düşebilir miyim?

Serbest meslek erbaplarının Askerlik borçlanmaları için SGK’na ödedikleri borçlanma prim ve aidatlarının ödemenin yapıldığı döneme ait vergi matrahının tespitinde indirim olarak dikkate alınması gerektiği görüşündeyiz.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here