Gelir vergisi beyannamesi veren bir kişi annesinin sağlık harcamalarını indirim konusu yapabilir...

    Gelir vergisi beyannamesi veren bir kişi annesinin sağlık harcamalarını indirim konusu yapabilir mi?

    56
    0
    PAYLAŞ

    GMSİ beyannamesi veren mükellef yanında yaşayan annesi için yaptığı sağlık harcamalarını gider olarak yazabilir mi? Aynı soru benim için de geçerli.
    Serbest meslek erbabı olarak benim yanımda yaşayan annem için yaptığım sağlık harcamalarını gider olarak yazabilir miyim?

    Anne ve babalar için yapılan sağlık harcamaları yıllık beyannameden indirilmez.
    Mükellefin kendisi eşi ve çocukları için yapılan sağlık harcamaları GVK 89. maddedeki koşullara göre indirim yapılır.

     

     


    Kaynak: İSMMMO
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    BENZER İÇERİKLER

     

    2019 Yılı için engellilere tanınan gelir vergisi indirimi nedir?

     

     

    Üniversite hastanelerinin faturalarını gelir vergisi beyannamemde indirim konusu yapabilir miyim?

     

     

    %5’lik Gelir ve Kurumlar Vergisi indirimi nasıl uygulanacaktır?

     

     

    BİR CEVAP BIRAK