Ana sayfa Muhasebe Gelir vergisi beyannamelerin verilme süresi uzatıldı mı?

Gelir vergisi beyannamelerin verilme süresi uzatıldı mı?

395
0

2018 yılı gmsi beyannameleri verilme süresi 01.04.2019 tarihine uzatıldı mı yoksa sadece gelir vergisi beyannamesi mi uzatıldı?

Gmsi beyanı da gelir vergisi beyanıdır. GVK 2. Maddesinde sayılan 7 gelir unsuru için değişik beyan tarihi olmaz. Yıllık gelir vergisi beyannamesi tekdir. Tüm gelir unsurlarını kapsar. Gmsi beyannamesi farklı bir mükellefiyet doğurmaz. Gelir vergisi beyannamesi ile 01/04/2019 tarihine kadar beyanname ile beyan edilir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

2 Yıldan fazla götürü gideri seçtikten sonra gerçek gider yöntemini seçerek gelir vergisi beyannamemi verebilir miyim?

 

 

 

Miras yoluyla kalan gayrimenkulü kazançlı sattığımda değer artış kazancından gelir vergisi beyannamesi vermeli miyim?

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here