Ana sayfa Vergi E- fatura kullanıcıları ne zaman e- arşiv fatura kullanmaya başlamak zorundadır?

E- fatura kullanıcıları ne zaman e- arşiv fatura kullanmaya başlamak zorundadır?

Gelir idaresinin taslak tebliğinde e-fatura ve e-defter kullanıcıları 1.9.2019 da e-arşive geçme zorunluluğu yazıyor. Şuan kesin mi?

561
0

Gelir idaresinin taslak tebliğinde e-fatura ve e-defter kullanıcıları 1.9.2019 da e-arşive geçme zorunluluğu yazıyor. Şuan kesin mi?

GİB tarafından hazırlanan taslak uygulama henüz yürürlüğe girmedi. Eğer yürürlüğe girerse, e-arşiv fatura başvurusu yapmak gerekecektir.

———————-

Not: Taslak tebliğin revize edilen son haline göre geçiş zorunluluğu 1.1.2020 olarak belirlenmiştir. Ancak Tebliğ taslak halinde olduğu için bu tarih de henüz kesin değildir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here