Ana sayfa Vergi Gelinlik kiralama hizmetine istinaden düzenlenecek faturada uygulanacak KDV oranı nedir?

  Gelinlik kiralama hizmetine istinaden düzenlenecek faturada uygulanacak KDV oranı nedir?

  83
  0

  Gelinlik satışı ve kiralama faaliyetini yapmaktayız. Gelinlik satışlarında %8 kdv’den fatura kesmekteyiz. Gelinlik kiralama hizmeti verdiğimizde kdv oranı %8 mi %18 mi olmalıdır?

  Kiralama işlemi için % 18 KDV hesaplanır.

  Seyahat acentelerinin düzenlediği konaklama faturalarında kdv oranı ağustos ayından itibaren %1 değil mi?

  31/07/2020 (Bu tarih dahil) itibaren; Otel, motel, pansiyon, tatil köyü ve benzeri konaklama tesislerinde sunulan geceleme hizmetleri için Uygulanacak KDV oranı % 1 dir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here