Ana sayfa Vergi Gekap beyannamesi bildirimi için mükellefiyet açılışı yapmalı mıyız?

  Gekap beyannamesi bildirimi için mükellefiyet açılışı yapmalı mıyız?

  Gekap beyannamesi bildirimi için mükellefiyet açılışı yapılmalı mı?

  158
  0

  Gıda üretimi ve paketlemesini yapan piyasaya süren bir şirketiz. 27/12/2017 tarih 30283 sayılı resmî gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü yönetmeliğinin 20’nci maddesi çerçevesinde Çevre Bakanlığına yıllık Beyanname vererek yükümlülüğümüzü yerine getiriyoruz. GEKAP’a tabi miyiz?

  Gekapın konusu ve uygulaması bahsettiğiniz konu ile ilgili değildir.

  Gekap beyannamesi için mükellefiyet açılış dilekçesi var mıdır? Yoksa beyannameyi verince otomatik mükellefiyet mi açılır?

  Gekap beyannamesi için beyanname verince otomatik mükellefiyet açılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here