Geçmiş yıllara ait KDV düzeltmelerinde çıkan ödeme için uzlaşma talep edebilir miyiz?

  Geçmiş yıllara ait KDV düzeltmelerinde çıkan ödeme için uzlaşma talep edebilir miyiz?

  37
  0
  PAYLAŞ

   Vergi dairesi tarafından istenen geçmiş yıllara ait fatura düzeltmeleri için KDV düzeltme işlemi sonucunda çıkan ceza uzlaşma konusuna tabi midir?

  Düzeltme beyannamesi verilmesi halinde ceza kesilmez. Düzeltme için verilen beyannamede pişmanlık zammı hesaplanır. Pişmanlık zammının uzlaşması olmaz tamamı ödenir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Geçmiş yılda işlemeyi unuttuğumuz kur farkını düzeltme beyannamesi vererek gider yazabilir miyiz?

   

   

  Kurumlar Vergisi Matrah artırımı yaptığımız yılın Kurumlar beyannamesi için düzeltme beyannamesi verebilir miyiz?

   

   

  Düzeltme beyannamesinde damga vergisi olur mu?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK