Ana sayfa Vergi Geçmiş tarihte kestiğimiz faturayı düzeltebilir miyim?

Geçmiş tarihte kestiğimiz faturayı düzeltebilir miyim?

902
0
Geçmiş tarihte kestiğimiz faturayı düzeltebilir miyim?

SORU

Merhaba. 10.05.2018 almış olduğumuz sabit kıymet olan kazanlı enjeksiyon makinesi faturası üzerinde elle değişiklik söz konusu. Fatura işleme alındı kdv beyanı ve ba beyanı yapıldı.

Mükellefim kosgeb’den destek almak için faturayı ibraz ettiğinde kosgeb fatura üzerinde düzeltme olduğu için kabul etmemiş.

Biz şuan bu faturayı düzeltmek için iade yapıp yeni fatura tanzim ettirmek istiyoruz acaba bir sakıncası var mı? 03.10.2018 tarihine aynı gün iade ve fatura alışı yapılacak. Ayrıca amortisman ayrılmıştı. Teşekkür ederim.(03.10.2018 10:16)

CEVAP

Fatura üzerinde yapılan değişiklik, Faturayı düzenleyen tarafından kaşelenip imzalanmış ise geçerli olur. Düşündüğünüz şekilde bir düzenleme olamayacağı görüşündeyiz.


Kaynak:İsmmmo – Danışman Soru Cevap bölümü
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Karen Audit veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Dövizli yaptığım ürünü iade ettim. Kur farkı faturası kesmeme gerek var mı?

 

e-Arşiv faturamı, iptal edeceğim ayın GİB raporuna iptal kaydını göndererek, ilk oluşturma tarihinden örneğin 2 ay sonra iptal ettiğim bir senaryo olabilir mi?

Enflasyon Düzeltme Farkları Kurum Kazancından İndirilebilir mi?

Yapılan İhracatta E-Fatura ve Gümrük Beyannamesindeki Eşya Tanımı Aynı Olmak Zorunda mıdır?

E-Tahsilat – E-Haciz – E-Fatura

Türkiye İstatistik Kurumu ne iş yapar?

Ticari taksiyi yenisiyle değiştirdim. ÖTV istisnasını kaybeder miyim?

Yabancı şirketler daimi temsilciler aracılığı ile Türkiye’de ticari faaliyet yapabilir mi?

e-Serbest Meslek Makbuzu gib portal’dan gönderilebilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here