Ana sayfa Vergi Geçmiş döneme ait geçici vergi beyannamesinde hesaplanan vergi ile ilgili bir değişiklik...

Geçmiş döneme ait geçici vergi beyannamesinde hesaplanan vergi ile ilgili bir değişiklik yapmadan düzeltme beyannamesi verirsek ek tahakkuk çıkar mı?

Geçmiş döneme ait geçici vergi beyannamesinde hesaplanan vergi ile ilgili bir değişiklik yapmadan düzeltme beyannamesi verirsek ek tahakkuk çıkar mı?

515
0

2019 / 01 dönemine ait geçici vergi beyannamesine düzeltme beyanı vereceğim. Kanuni suresinden sonra vereceğim.  Yeni düzenleyeceğim düzeltme beyannamesinin, ilk tahakkukunu aldığım beyannameden tek farkı, ekler bölümünde eksik girdiğim gelir tablosunun doğru halini girmek olacak. Bu düzeltme beyanımla ilgili ekstra bir tahakkuk kesilecek mi?

Ek tahakkuk çıkmaz. Sadece tahakkuk fişinde beyannameye ilişkin damga vergisi çıkar.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here