Ana sayfa Çalışma Hayatı Geçen yıl işten çıkan kişiye eski yıl prim ödemesi yapabilir miyiz?

Geçen yıl işten çıkan kişiye eski yıl prim ödemesi yapabilir miyiz?

167
0
Temmuz-2019 da işten çıkışını yaptığımız personele Mart-2020 de prim ödemesi yapacağız.Yaptığımız ödeme için sgk kesintisi yapmak gerekir mi.Gerekirse prim bildirimini hangi dönemde nasıl yapmalıyız. Sgk kesintisi yapmamız gerekmiyorsa hangi kanun maddesine , tebliğe veya genelgeye göre yapmamalıyız

İşçiye bu ödemeyi mahkeme kararına göre yapıyorsanız ödemenin yapıldığı dönem için APHB düzenleyip primini ödemeniz gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here