Ana sayfa Muhasebe Geçen ay devir aldığımız dükkanın açılışını sonraki ay yaptık. Açılış öncesi tarihteki...

Geçen ay devir aldığımız dükkanın açılışını sonraki ay yaptık. Açılış öncesi tarihteki devir faturasını işleyebilir miyim?

359
0

28 Şubat tarihli kapanışı yapılacak mükellefin demirbaş ve mal stok faturalarını, dükkanı demirbaşları ve stoklarıyla alan kişi adına düzenlediğinde, yeni şahıs açılışını mart ayı olarak yaptığında şubat ayına kesilen faturaları defter beyan sistemine kayıt etmesinde bir sıkıntı yaşanır mı?

 

28 Şubat’ta düzenlene fatura mart ayına kayıt edilmez.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Defter Beyan Sistemine Yeni Belge Türleri Eklenmiştir

 

 

 

Defter beyan sistemine dâhil olan işletmeler yazar kasa bildirimini nasıl yapacaktır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here