Ana sayfa Muhasebe Gayrimenkulün alışından itibaren 5 yıl geçmişse kazançtan vergi ödenir mi?

Gayrimenkulün alışından itibaren 5 yıl geçmişse kazançtan vergi ödenir mi?

361
0

Şahıs işletmenin aktifine kayıtlı olmayan gayrimenkullerin satışında alışın üzerinden beş yılda geçmişse ticari veya değer artış yönünden vergilendirme söz konusu olur mu?

Aktife kayıtlı olmayan gayrimenkul şahsi mal varlığıdır. 5 yıldan fazla sahip ise satışında her hangi bir vergileme olmaz.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Gayrimenkul satış kazancını hesaplarken alış bedelini bugüne nasıl getireceğiz?

 

Gayrimenkul Satış Kazancının Vergisi Arttı

 

Değer artış kazancı nedir? Nasıl hesaplanır?

 

Aktife kayıtlı binek otonun satışında KDV oranı ne olacaktır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here