Ana sayfa Muhasebe Galeri iş için kullandığı aracın yakıt harcamasını gider yazabilir mi?

Galeri iş için kullandığı aracın yakıt harcamasını gider yazabilir mi?

1301
0

Araç alım satım işi ile uğraşıyorum. İşim gereği yeni alımlar yapabilmek için aldığım araçları kullanıyorum. Kısacası, satmak için aldığım ancak işim için de kullandığım bu araç için yaptığım bakım onarım ve benzin giderlerini masraf olarak düşebilir miyim?

 

Aracı 254 hesaba kayıt ederseniz giderlerini kayıtlara yazabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Galeriyiz. Binek oto alımındaki ÖTV’yi direkt gider yazabilir miyiz?

 

 

 

Oto galerileri ödedikleri MTV’yi gider yazabilir mi?

 

 

 

 

Galericiyiz. Başka bir şirketten aldığımız ikinci el araç faturasındaki KDV’nin tamamını indirim konusu yapabilir miyiz?

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here