Ana Sayfa Ekonomi Fransız Carrefour ve İngiliz Tesco Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Fransız Carrefour ve İngiliz Tesco Ortaklık Anlaşması İmzaladı

1061
0

Fransız Carrefour ve İngiliz Tesco Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Fransız süpermarket devi Carrefour ve İngiliz Tesco yurt dışında satın almalar için ortaklık yaptıklarını duyurdu.
Fransız süpermarket devi Carrefour ve İngiliz Tesco yurt dışında satın almalar için ortaklık yaptıklarını duyurdu. Carrefour tarafından yapılan açıklamada anlaşmanın mali detayları paylaşılmadı. Fakat iki şirket arasında ürün ve data paylaşılacağı bilgisi verildi.
TESCO, PA İLE TÜRKİYE PAZARINDA YER ALIYOR
Carrefour CEO’su Alexandre Bompard yaptığı açıklamada, “İki dünya lideri birleşiyor, birbirlerinin bulunduğu coğrafyaları, ortak stratejileriyle tamamlayacaklar” diye konuştu.
Tesco’nun İngiltere’deki en büyük rakipleri Sainsbury, Marks&Spencer, Morrison ve Asda olurken Carrefour geçen sene Avrupa’da 88 milyar euroluk satış yaptı. Fransa’dan sonra Carrefour’un en büyük ikinci pazarı ise Brezilya.
Tesco Kipa ile Türkiye pazarında yer alıyordu, Kipa’lar daha sonra Anadolu Grubu’na satıldı ve bu mağazalar Migros’a dönüştü. Carrefour ise Sabacı ortaklığı ile CarrefourSA markasıyla Türkiye pazarında bulunuyor.

_______________________________________________________________________

Kaynak: Telegraph
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

 

Önceki İçerikApple ve Samsung yedi yıl süren davanın sonunda anlaştı
Sonraki İçerikTrump Yönetimi Amerika’da Çin Menşeili Telefon Kullanımını Yasaklamaya Hazırlanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz