Ana sayfa İstatistik Fransa’da Ekim 2019’da imalat sanayii cirosu oranları düştü

Fransa’da Ekim 2019’da imalat sanayii cirosu oranları düştü

122
0

Fransa’da Ekim 2019’da imalat sanayii cirosu oranları düştü

Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Çalışmalar Enstitüsü’nün (INSEE) yayınladığı verilere göre,

Fransa’da Eylül 2019’da imalat sanayii cirosu düştü (Ağustos %+0,6’dan sonra %-0,5). Aynı zamanda bütün olarak sanayi cirosu oranları geriledi (%-0,6’dan sonra %-0,3).

İhracat cirosu Eylül ayında toparlandı (Ağustos % -0,3’ten sonra %+0,3).

2019 yılının üçüncü çeyreğinde, ciro hem imalat sanayinde (%+0.5) hem de sanayide bir bütün olarak (%+0.5), 2019’un ikinci çeyreğine kıyasla göre yükseldi. Ciro, taşıma ekipmanları imalatında (+% 2.5) ve “diğer imalatlarda” (+% 0.2) biraz arttı.


Kaynak: Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Çalışmalar Enstitüsü (INSEE) / Link: https://www.insee.fr/en/statistiques/4258199
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here