Ana sayfa Vergi Fotoğrafçılık hizmeti veren bir kişi hangi sınıf defter tutmalıdır? Verdiği hizmet için...

Fotoğrafçılık hizmeti veren bir kişi hangi sınıf defter tutmalıdır? Verdiği hizmet için düzenleyeceği evraklar nelerdir?

Fotoğrafçılık hizmeti veren bir kişi hangi sınıf defter tutmalıdır? Verdiği hizmet için düzenleyeceği evraklar nelerdir?

300
0

Şahıs firması, faaliyeti yemek fotoğrafçılığı olan bir müşterimiz var.

Bugün; KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TELİF HAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÜZEL SANAT ESERLERİNE ilişkin kayıt ve tescil belgesi almış. Çektiği yemek ve doğa fotoğraflarını sınırlı sayıda müze kağıdına baskı yaptırarak satışını yapacak. KDV, GELİR vergisi yönünden durumu ne olmalı? Ayrıca Serbest Meslek kazanç defterine tabi olmalı mıdır?

 

Elde edilen kazanç serbest meslek kazancı değil Ticari kazandır. İşletme defteri tutulur.

Fatura veya ÖKC fişi düzenlenir. KDV oranı % 18’dir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here