Ana sayfa Muhasebe Firmaların üretim yerleri Ticaret odasından tescil ettirilmeli midir?

    Firmaların üretim yerleri Ticaret odasından tescil ettirilmeli midir?

    49
    0

    Firmamız için üretim ve depolama açılışı yapacağız. Ticaret odası tesciline gerek var mıdır?

    Üretim yerleri kanun tanımlaması ile şubedir ve tescili gerekmektedir.

    Anonim Şirket YK üyelerine verilecek huzur hakkı ödemesi için TTK 394.madde de açık olarak esas sözleşme veya genel kurulda tutar belirlemek gerektiği belirtiliyor. Genel Kurulda tutar belirtmeden ”yönetim kurulunda görüşülecektir” şeklinde karar alınabilir mi?

    Sermaye şirketlerin Yönetim kurulu veya müdürler kurulu için huzur hakkı genel kurulda belirlenir ve bu yetki genel kurulun devredilemez yetkilerindendir.

    Bu nedenle yetkinin yönetime bırakılamayacağını değerlendiriyorum, tescile tabi olmadığından bu hususu görünürde sorun olmasa da yargısal veya mali işlemlerinizde sorun yaratabileceği göz önüne alındığında genel kurulda ödenecek miktarın belirlenmesi gerekir.


    Kaynak: İSMMMO
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    BİR CEVAP BIRAK

    Please enter your comment!
    Please enter your name here