Ana sayfa Muhasebe Firmalar şantiyeleri arasındaki ürün teslimlerinde irsaliye düzenlenmeli midir?

Firmalar şantiyeleri arasındaki ürün teslimlerinde irsaliye düzenlenmeli midir?

Firmalar şantiyeleri arasındaki ürün teslimlerinde irsaliye düzenlenmeli midir?

85
0

Firmamız Telekom sektöründe firmalara montaj hizmeti vermektedir. Bu hizmet için kendi deposundan malzemeleri, iş yaptığı firmanın sahasına götürerek ve bu malzemeleri kullanarak montaj işi yapmaktadır. Firmamız deposundan gönderdiği bu malzemeler için sevk irsaliyesi düzenlemesi gerekiyor mu?

İrsaliye düzenlenmelidir. İşletmenin şubeleri arasında yapılan mal sevkiyatlarında da sevk irsaliyesi düzenlenmesi gereği bulunduğundan, uygulamaya kayıtlı kullanıcıların kendi işyerleri arasında gerçekleştireceği mal sevkiyatlarına ilişkin olarak irsaliye düzenlenmesi gerekmektedir. Bu durumda malı gönderen ve alan bilgileri olarak aynı mükellefiyet bilgilerine yer verilecek olup, malın teslimat adresi irsaliye üzerinde ilgili alana girilecektir.

E-SMM başvuruşumuzu tamamladık ve e-imzamızı kurduk. Gelir idaresi başkanlığının sistemine e-imza ile giriş yapıyor hiçbir sorun olmuyor. Fakat makbuzu imzala dediğinde bir türlü imzalamıyor.

Ne yapmalıyız?

E-imza kurulumunda bir eksiklik olabilir. İmzayı aldığınız firma ile görüşmelisiniz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here