Ana sayfa Vergi Firmalar kullanmış olduğu ÖKC’lerine ek faaliyetlerine istinaden yeni departman açtırıp kullanmaya devam...

  Firmalar kullanmış olduğu ÖKC’lerine ek faaliyetlerine istinaden yeni departman açtırıp kullanmaya devam edebilir mi?

  81
  0

  Mükellefim (gerçek kişi) kuaför hizmeti vermektedir. Faaliyet alanına kişisel bakım ve temizlik ürünlerinin satışını da eklemek istemektedir. Bunun için vergi dairesine ek faaliyet kodu için dilekçe vereceğim. Kuaför hizmetleri için kullanmış olduğu yazar kasayla yeni faaliyet kodunu içeren kişisel bakım ürünlerinin de satışını yapabilir mi?

  ÖKC yeni departman açılarak satış yapılabilir.

  Küçük bir köy akaryakıt istasyonu devraldık. İstasyonda var olan eski nesil yazar kasayı kullanıma açtırdık. Kredi kartlı satışlarla ilgili sorun yaşıyoruz. Pos özelliği olmadığından sadece kredi kartlı satışlar için pos cihazı alabilir miyiz yani tahsilat postan fiş ökc den yoksa pos özellikli ikinci bir yeni nesil ökc mi satın almamız gerekmektedir?

  Akaryakıt istasyonlarında akaryakıt pompalarındaki özel donanımlı cihazlar kullanılır.

  Cihaz plaka yazılı fiş düzenlemesi gerekir.

  Akaryakıt bedeli Pos cihazı ile tahsil edilmiş ise normal pos cihazı kullanılır. Akaryakıt dışındaki satışlar için eski veya yeni nesil ÖKC kullanılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here