Ana sayfa Çalışma Hayatı Firmalar departman bazında veya kişi bazında kısa süreli çalışma ödeneğine başvuru yapabilir...

Firmalar departman bazında veya kişi bazında kısa süreli çalışma ödeneğine başvuru yapabilir mi?

65
0

İşyerimizde 5 kişi çalışıyor ve 3 işçiyi 3 ay boyunca kısa süreli çalışma ödeneğinden hiç çalışmadı olarak faydalandırabiliyor muyuz?

2 işçinizin fiili çalışmaya devam etmesi halinde kısa çalışma uygulanacak işçi listesine bu kişiler dışında kalan üç işçinizi yazarak kısa çalışma ödeneği talebinde bulunabilirsiniz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here