Ana sayfa Ülkeler Finlandiya’nın GSYİH’sı Şubat Ayında % 3 Oranında Arttı!

Finlandiya’nın GSYİH’sı Şubat Ayında % 3 Oranında Arttı!

1190
0

Finlandiya İstatistik Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkenin gayri safi milli hasılası Şubat ayında, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla %3 oranında artış gösterdi.

Finansal hizmetler sağlayıcısı OP Financial Group ulusal ekonominin 2017 yılında % 1,8 oranında genişleyeceği tahmininde bulunurken, Finlandiya Merkez Bankası daha önce yaptığı %1,3 oranındaki ekonomik büyüme tahminini yükselterek büyümenin %1,6 oranında gerçekleşmesini beklediğini açıkladı.

Kaynak: Helsinki Times Gazetesi

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here