Ana sayfa Dünya Finlandiya’da sanayi üretimi Kasım 2019’da %1,3 arttı

Finlandiya’da sanayi üretimi Kasım 2019’da %1,3 arttı

432
0

Finlandiya’da sanayi üretimi Kasım 2019’da %1,3 arttı

Finlandiya İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Finlandiya’da mevsimsellikten arındırılmış sanayi üretimi Kasım 2019’da bir önceki aya göre %1,3 arttı. Çalışma günü etkisinden arındırılmış sanayi üretimi Kasım 2019’da Kasım 2018’e kıyasla %3,7 daha yüksekti. Çalışma günü etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, bir yıl öncesine kıyasla Ocak-Kasım döneminde %2,2 arttı.

Ana sanayi sektörlerine bakıldığında, mevsimsellikten arındırılmış sanayi üretimi Kasım 2019’da en çok elektrik ve elektronik sanayinde %6,7, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme arzında ise %5,5 arttı. Üretim, madencilik ve taşocakçılığı faaliyetlerinde bir önceki aya göre %8,7 oranında azaldı. Üretim aynı zamanda orman sanayinde %0,9 ve kimya sanayinde %0,2 azaldı.


Kaynak: Finlandiya İstatistik Kurumu / Link: https://www.stat.fi/til/ttvi/2019/11/ttvi_2019_11_2020-01-10_tie_001_en.html
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here