Ana sayfa Dünya Finlandiya’da perakende ticaret cirosu Mayıs 2020’de %5,0 oranında arttı

Finlandiya’da perakende ticaret cirosu Mayıs 2020’de %5,0 oranında arttı

18
0

Finlandiya İstatistik Ofisi verilerine göre, perakende ticaretin iş günü düzeltilmiş cirosu Mayıs 2020 tarihinde yıllık olarak yüzde 5,0 oranında arttı. Fiyat değişikliklerinin etkisinin ortadan kalktığı perakende ticaret satışları hacmi, aynı dönemde yüzde 4,7 oranında arttı.

Günlük tüketim malları ticaretinde, iş gününe göre düzeltilmiş ciro Mayıs ayında yüzde 8,4 oranında, satış hacmi ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,6 arttı.

Koronavirüsün neden olduğu istisnai durumun her iki endüstrinin gelişimi üzerinde de etkisi oldu.


Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı/Helsinki Ticaret Müşavirliği Verileri
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here