Ana sayfa Dünya Finlandiya’da büyük işletmelerin ciroları Mayıs 2020’de Nisan ayına göre %1,1 büyüdü

Finlandiya’da büyük işletmelerin ciroları Mayıs 2020’de Nisan ayına göre %1,1 büyüdü

85
0

Finlandiya İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Finlandiya’da büyük işletmelerin mevsimsellikten arındırılmış ciroları Mayıs 2020’de Nisan ayına göre %1,1 büyüdü. Nisan ayında mevsimsellikten arındırılmış ciro %8,4 azalırken, Mart ayındaki ciro bir önceki aya göre %0,9 daha düşüktü. Koronavirüsün neden olduğu istisnai durum, büyük işletmelerin gelişimi üzerinde etkili olmuştur.

Büyük şirketlerin ciroları Mayıs 2020’de Mayıs 2019’a göre %14,6 azaldı. Büyük işletmelerin cirosu bir yıl öncesi yıla göre Ocak-Mayıs döneminde %7,2 azaldı.

Büyük işletmelerin ciro tahmini, imalat, inşaat, ticaret ve diğer hizmet sektörlerinde en önemli ciroya sahip 2.000 işletmeden oluşan bir örneğe dayanmaktadır.

İstatistiklerde açıklanan işletmeler, Finlandiya’da faaliyet gösteren tüm işletmelerin cirosunun yaklaşık %70’ini oluşturuyor, yapılan yatırımların yarısından fazlasını temsil ediyor ve tüm işletmelerin personelinin %40’ını istihdam ediyor.


Kaynak: Finlandiya İstatistik Kurumu / Link: https://www.stat.fi/til/slv/2020/05/slv_2020_05_2020-06-30_tie_001_en.html
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here