Ana sayfa Haberler Fed başkanından faiz açıklaması

Fed başkanından faiz açıklaması

572
0

Fed Başkanı James Bullard, Perşembe günü bankaların faiz oranlarına ilişkin açıklamalar yaptı.

Bullard, bankaların faiz oranlarının kısıtlayıcı olduğunu ve merkez bankasının yavaş büyüme konusuna dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Fed Başkanı ayrıca bu sene düşük enflasyon hedeflediklerini ve bu nedenle faizlerin daha fazla arttırılmaması gerektiğini belirtti.

2019 yılında ve sonraki yıllarda enflasyon oranının yüzde 2,0 olması hedefleniyor.

 

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here