Ana sayfa Muhasebe Fatura üzerindeki hangi tutarlar B formuna dahil edilir?

  Fatura üzerindeki hangi tutarlar B formuna dahil edilir?

  Sigorta hasar tazmin yansıtma bedeli Bs formunda beyan edilecek mi?

  42
  0

  Mükellefimiz halde toptan olarak meyve sebze alım satımı işi yapmaktadır. Halden toptan aldığı alış faturalarında ba formu yaparken kdv hariç matrah belirlenmesinde malın kdv hariç tutarı +yükleme bedeli+rüsum+iadesiz sandık bedellerinin toplamını yazıyoruz. Ayrıca faturada rehin bedeli şeklinde tutarlar var. Bu tutarlar sonradan muükellefımize iade ediliyormuş. Rehin bedelleri ba formunda yer alır mı?

  Faturadaki KDV hariç tüm unsurlar B formunda bildirilir.

  Sigorta şirketine kesmiş olduğumuz demirbaş yansıtma faturası 5.000 TL’yi aşmaktadır. Bu faturayı ba bs de bildirecek miyiz?

  Evet B formunda bildirilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here