Ana sayfa Çalışma Hayatı Farklı şirketler arasında işçi giriş çıkışı nakil olarak yapılabilir mi?

Farklı şirketler arasında işçi giriş çıkışı nakil olarak yapılabilir mi?

535
0
Farklı şirketler arasında işçi giriş çıkışı nakil olarak yapılabilir mi?

Ortakları aynı olan iki farklı Ltd. Şti vardır. A firmasında SGK çalışan bazı personelleri B firmasında SGK giriş yapacağız.
Çıkış kodu nakil yapamıyoruz aynı vergi numarası olması gerekiyor.
Çıkış kodu olarak ne seçmeliyiz?

Şirketler ortakları aynı dahi olsa yapıları farklı iki ayrı tüzel kişilik olarak değerlendirilir. İşçinin çıkış nedeni fiilen ne ise o seçilmelidir.
Diğer firmaya işçinin devri işveren tarafından yapılıyorsa ve işçinin de rızası var ise yasal tazminatları verilerek işveren tarafından fesih seçilmelidir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aynı işverene ait işyerleri arasında çalışanın SGK giriş-çıkış işlemini nakil koduyla mı bildireceğim?

 

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here