Ana sayfa Haberler Facebook ve Almanya el ele

Facebook ve Almanya el ele

461
0

Facebook şirketi ve Alman yetkililer, sahte hesaplar ve yanlış haberleri engellemek amacıyla Mayıs ayında gerçekleşecek Avrupa Birliği seçimleri için işbirliği yapma kararı aldı.

Facebook yöneticilerinden Sheryl Sandberg yaptığı açıklamada, ‘’seçim müdahalesi konusunda Almanya ve AB çapında seçim müdahalesi alanında politika oluşturmaya yardım amacıyla’’ Almanya Federal Bilgi Güvenliği Ofisi (BSI) ile birlikte diğer şirketler ve araştırma ortakları ile çalışacaklarını belirtti.

Facebook şirketinin reklam saydamlığı bölümü başkanı Rob Leathern de, Perşembe günü seçimlerle ilgili açıklama yaptı.

Leathern açıklamasında, Facebook’un bu sene Hindistan ve AB’deki seçimler için yapılan reklam kampanyalarına yeni kurallar uygulayacağını belirtti.

Mayıs ayında yapılacak seçimlerde Avrupa Birliği vatandaşları Avrupa Parlamentosunda oy kullanacak.

Hindistan genel seçimleri ise Nisan ayında başlayacak.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here