Ana sayfa Şirketler Facebook Hangi Ülkeye Büyük Vergi Ödedi?

Facebook Hangi Ülkeye Büyük Vergi Ödedi?

834
0

Günümüzde en büyük sosyal paylaşım platformlarından biri olan Facebook, Birleşik Krallık’a 2016 yılında 5,1 milyon sterlin vergi ödedi.

Son yıllarda Birleşik Krallık’ın sosyal paylaşım platformlarının daha fazla vergi ödemesi gerektiği yönündeki girişimlerinin sonucunda Facebook’un reklam gelirlerinden ödediği vergi 2015 yılındaki 4,2 milyon sterlin seviyesinden 2016 yılında toplam 5,1 milyon sterline yükseldi.

Büyük sosyal paylaşım platformu Facebook’un Birleşik Krallık’taki operasyonlarından elde ettiği toplam kar 2016’da 52 milyon sterlinden 58 milyon sterline yükseldi.

Facebook 2014’te Birleşik Krallık’ta sadece 4 bin 327 sterlin vergi ödemişti.

Kaynak: Fortune

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here