Ana sayfa Muhasebe Faaliyetine son vermiş serbest meslek mensubu yıllık gelir vergisinden doğan alacağını vergi...

  Faaliyetine son vermiş serbest meslek mensubu yıllık gelir vergisinden doğan alacağını vergi borçlarına mahsup edebilir mi?

  78
  0

  31/12/2018 tarihinde kapanış yapmış bulunan meslek mensubu, mart ayında onaylanan yıllık gelir vergisi beyannamesinde doğan vergi alacağını borçlarından mahsup etmek istediğinde kapanmış olması bir sorun mudur? Mahsup işlemleri yapılır mı?

  Bir sorun olmaz. Alacağınız borcunuza mahsup edebilirsiniz.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  SMMM ortaklığında sermaye taahhüdü olur mu?

   

   

   

  SMMM olarak faaliyet gösteren kişi aynı anda başka bir SMMM ve bağımsız denetim şirketinin ortağı ve müdürü olabilir mi?

   

   

   

  https://www.muhasebenews.com/bir-isyerinde-kac-kisi-smmm-staji-yapabilir/https://www.muhasebenews.com/smmm-olarak-faaliyet-gosteren-kisi-ayni-anda-baska-bir-smmm-ve-bagimsiz-denetim-sirketinin-ortagi-ve-muduru-olabilir-mi/

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here