Ana sayfa Muhasebe Faaliyet ilimiz dışında yasal defterlerimizi tasdik ettirebilir miyiz?

Faaliyet ilimiz dışında yasal defterlerimizi tasdik ettirebilir miyiz?

263
0
Faaliyet ilimiz dışında yasal defterlerimizi tasdik ettirebilir miyiz?

Ticari defterler ile genel kurul toplantı ve müzakere defterinin faaliyet ili dışında yapılması yasal olarak mümkün mü? Faaliyet ili dışında tasdik edilmesinin sonuçları nedir?

TTK da bu hususa ilişkin bir kısıtlama bulunmamaktadır, ancak uygulama olarak genelde aynı ildeki noterden yapıldığı diğer il noterlerince bu tasdikin yapılmadığı görülmektedir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Noterlerin yapacağı defter tasdik şerhleri defterin ilk sayfasına mı yapılır?

Tasfiye halindeki şirketler için defter tasdiki nasıl yapılır?

Başka şehre naklolan şirket yeniden defter tasdik edecek mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here