Ana sayfa Muhasebe Faal olmayan herhangi bir firmayı Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik şirketine dönüştürebilir...

Faal olmayan herhangi bir firmayı Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik şirketine dönüştürebilir miyim?

622
0

Faal olmayan bir şirketi ana sözleşme değişikliği ile bağımsız denetim ve mali müşavirlik şirketine dönüştürebilir miyiz?

 

Ana sözleşme değişikliği ile bağımsız denetim ve mali müşavirlik şirketine dönüştürebilir. Ancak; şirket ortak veya ortakları mutlaka meslek mensubu olması gerekir.

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Ana sözleşme değişikliği yapmadan ilave faaliyette bulunabilir mi?

 

Şirket ana sözleşmesinde olmayan bir konuda iş yapabilir mi?

 

Genel Kurulda hem ana sözleşmeyi değiştirip hem de sermaye artışı yapabilir miyim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here