Ana sayfa Çalışma Hayatı Eylül ayında işe giren bir personel nakdi ücretsiz izin veya kısa çalışma...

  Eylül ayında işe giren bir personel nakdi ücretsiz izin veya kısa çalışma ödeneğinden faydalanabilir mi?

  141
  0

  Eylül ayında işe başlayan bir çalışan KÇÖ veya Ücretsiz izin hakkından faydalanabilir mi?

  Kısa çalışma ödeneği süre uzatımından 30.06.2020 tarih dahil öncesinde başvuran işyerleri için geçerli olup bu işyerlerinde eylül ayında işe başlayanlar için geçerli olmamaktadır.

  17.9.2020’de istifa kodu ile çıkış yapılanacak personel, 17.9.2020’de başka bir iş yerine işe başlarsa 17.11.2020’ye kadar uzatılan nüd den yararlanabilir mi?

  Yeni işe giriş yaptığı işyerinde NÜD’den yararlanamaz çünkü 17.04.2020 tarih öncesi çalıştığı işyerinde sözleşmesinin olması gerekmektedir.


  31 Ağustos 2020 Tarih ve 31230 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2915 Sayılı CB kararı ile 31.08.2020 Tarihinde biten Kısa Çalışma ödeneği
  31 Ekim 2020 tarihine uzatıldı.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here