Ana sayfa SGK Ev hizmetlerinde çalışan personellerin SGK bildirimlerini nasıl yapacağız?

Ev hizmetlerinde çalışan personellerin SGK bildirimlerini nasıl yapacağız?

592
0

Ev hizmetlerinde çalışan bir sigortalının SGK bildirimini nasıl yapmalıyız?

Ev hizmetlerinde çalışanları ek 9 kapsamında ödemelerini yapıyor ise Muhtasar aylık prim hizmet beyannamesi kapsamında olmayıp beyanname göndermesi gerekmemektedir.

 

Ev hizmetlerinde çalışanlar için otomatik prim tahakkuk ediyordu. Şimdi muhtasar Sgk prim beyannamesi vermemiz gerekli midir?

Ek 9 kapsamında ev hizmetlerinde çalışanlar Muhtasar prim hizmet beyannamesi düzenlemeyeceklerdir.

 

Muhtasar beyanı ve SGK bildirgelerini işyerimizde kendimiz veriyorduk. Aynı şekilde muhtasar ve SGK bildirimlerini tek beyan ile bildirme imkânımız var. Biz yeni şifre almadık eski şifre ile devam edeceğiz. Bu durumda hangi beyanname ile bildireceğiz?

MUHSGK (1003 A) sayılı beyanname ile beyan edilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here