Ana sayfa Haberler Euro bölgesinden toparlanma beklentisi

Euro bölgesinden toparlanma beklentisi

320
0

Hollanda Merkez Bankası Başkanı Klaas Knot, Euro bölgesine ilişkin beklentilerini açıkladı.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi de olan Knot, yılın ilk çeyreğinde durgun ilerleyen Euro bölgesi ekonomisinin yılın ikinci yarısında iyileşme göstereceğini belirtti.

Son birkaç yıldır krize yönelik önlem aldıklarını vurgulayan Knot, artık normalleşme dönemine girmeleri gerektiğini söyledi ve böylece faiz oranlarının azalabileceğini ifade etti.

Piyasada bir süredir soğuma olduğunu belirten Knot buna rağmen herhangi bir ekonomik durgunluk veya kriz olmadığını söyledi ve büyümenin, talep ve ücretlerdeki artıştan etkilendiğini ekledi.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here